08.05.2020 Çocuk Gelişimi Uzaktan Eğitim Mayıs Ayı 2.hafta bir günlük plan


   Çocuk Gelişimi Uzaktan Eğitim
    Sevdagül ERDURAN
    180911042                       
                                      Mayıs Ayı Tam Günük Eğitim Akış
                                                            Planı
Okul Adı: Academy Family
Tarih: 01.08.2020
Yaş Grubu: 3 yaş
Öğretmen Adı: Sevdagül Erduran
Güne Başlama Zamanı: Öğretmen keyfle öğrencileri karşılar.  Selamlaşır. Evde neler yaptıkları ile ilgili sohbet eder.
Oyun Zamanı: Çocuklar kendi istedikleri  öğrenme merkezlerinde istedikleri gibi öğretmen gözetiminde oynar.
Kahvaltı-Temizlik:
Etkinlik Zamanı:’ Hoşgeldin 1’Türkçe drama, sanat matematik, okuma yazmaya   hazırlık bütünleştirilmiş büyük grup etkinliği
 Öğle Yemeği:
Dinlenme:
Kahvaltı-Temizlik:
Oyun zamanı: Bahçede toplarımız ile uynuyoruz.
Günü Değerlendirme:
Çocuk Açısından:
Çocuklar etkinliklere severek ve isteyerek ilgi ile eksiksiz bir şekilde katıldılar.
Öğretmen Açısından:
Etkinlikler çocukları sıkmadan keyif ile yaş gruplarına ve ilgilerine uygun seçildi. Katılım tam sağlandı.Etkinlik sonunda keyif ile tamamlandı.
Eve Gidiş: Çocuklar gün sonunda keyif ile eşyalarını alarak evlerine gönderilir.







                                                               ETKİNLİK PLANI

ETKİNLİK  ADI:  Hoşgeldin 1
ETKİNLİK TÜRÜ: Türkçe drama, sanat matematik, okuma yazmaya hazırlık                                                  bütünleştirilmiş büyük grup etkinliği
Kazanım ve Göstergeler
Bilişsel Gelişim:
Kazanım 3: Algıladıklarını hatırlar.
Göstergeleri:
1)      Nesne, durum, olayı bir süre sonra tekrar eder.
2)      Eksilen veya eklenen nesneyi söyler.
  Motor Gelişimi
  Kazanım 1: Küçük kas kullanımı gerektiren hareketleri yapar.
  Göstergeleri:
   1) Nesneleri değişik malzemelerle bağlar, keser ve yapıştırır.
   Kazanım 3: Nesne kontrolü gerektiren hareketleri yapar.
   Göstergeleri:
   1) Bireysel veya eşli olarak nesneleri kontrol eder.
    Dil Gelişimi:
    Kazanım 8: Dinlediklerini/ izlediklerini çeşitli yollarla ifade eder.
    Göstergeleri:
    1)Dinledikleri/ izledikleri ile ilgili çeşitli sorular sorar.
    Kazanım 10: Görsel Materyalleri okur.
    Göstergeleri:
1)      Görsel Materyalleri  inceler.
Sosyal Duygusal Gelişim:
Kazanım 12: Değişik ortamlardaki kurallara uyar.
Göstergeleri:
1)      Nezaket kurallarına uyar.


                                               ÖĞRENME SÜRECİ
   Öğretmen çocuklar daha henüz sınıfa gelmeden sınıfın çeşitli yerlerine önceden hazırlamış olduğu rakamları saklar. Daha sonra çocuklar sınıfa geldiklerinde onları minderlere oturtur. Çocuklar ile kısa bir sohbet eder. Sınıfımıza yeni bir misafir geldiğini ve kendisinin çok komik olduğunu bu yüzden de size şakalar yapmak için saklandığını söyler. Öğretmen çocuklara müzik açacağını ve müzik durana kadar misafiri bulmalarını ister. Müzik durduktan sonra misafiri bulamayan çocuklara bir ip ucu söyler. Bu ip ucu ‘ Benim Adım 1’ adlı şiirdir. Çocuklar bu ip ucunu tekrar ederek saklanan şakacı misafiri bulurlar. Etkinlik keyif ile tamamlanır.
          Benim Adım 1
        Ben bir rakamım
        Sayıların en başıyım
        Upuzundur boyum
        Sanki bir bastonum
        İkiden önce gelirim
       Bilin bakalım ben kimim ?                                                   
MATERYALLER:
1 rakamının olduğu boyama sayfaları
Renkli kağıt, makas
SÖZCÜKLER  : 
Misafir, ipucu
KAVRAMLAR:
1 rakamı
DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR:
Çocukların hepsinin etkinliğe mutlaka birer kez katılmasını sağlamak ve 1 rakamını keyifli bir şekilde öğretmek
DEĞERLENDİRME :
Etkinliğimizi beğendiniz mi?
Şakacı misafir kimmiş?
2 rakamından önce hangi sayı geliyormuş?
Şakacı misafiri nerelerde aradınız?
Siz şakacı misafirin yerinde olsaydınız nerelere saklanırdınız?

AİLE KATILIMI :
Ailelere konu anlatılır. Evde de istedikleri nesneleri kullanarak konu pekiştirilmesi istenir.
 ÖNERİLEN DİĞER ETKİNLİKLER:
Dikkat algı gerektiren oyunlar oynanabilir.
UYARLAMA:

Yorumlar